Obsah/Site Map | Základy/Basics | Co je PET/About PET | Návody/Toolkit | Kontakt/Contact | O nás/About us

O autorovi/Authors CV | Časté otázky/FAQ | Nové/News | Z domova/Domestics | Ze světa/ World News

Systémy RPET/RPET | Výrobci/Manufactures | Zpracovatelé/MRF |  Obchod/Purchase | Deformátor/Deformator
WWW odkazy/Usefull links |  Konference/PET Events |  PETplanet | PETCORE |  PETflash | RETURN

PETrecycling CZ is non-commercial, independent, free & unsponsored Czech web portal for funs, communities, administrative, law-makers, politicians, PET plastic industry etc. in the Czech Republic. My closing statement read: "There is only one real effective and  incentive method to encourage environmentally sound collecting of beverage one-way containers and it is deposit in combination with High-Tech R&D resulted Reverse Vending Machines!
PETrecycling CZ je nekomerční, nezávislý, volně přístupný, nesponzorovaný český webový portál.

Můj závěr intensivního studia nejnovějších výsledků V&V zní:
"V současnosti existuje jediný efektivní a motivující systém na podporu environmentálně a ekonomicky nejvhodnějšího způsobu sběru nápojových jednocestných obalů (PET, ALU a skla) a tím je jejich zálohování a zpětný odběr moderními odběrními automaty.


TOMRA získala další velkou objednávku z Finska


Zdroj/Source: TOMRA Systems ASA Latest news Press releases TOMRA - ORDER FROM FINLAND (02.02.2007)
Translation
© Ing. J. Nezval
 

Logo portálu PETrecycling.cz


HOME Archiv 2007 17.02.2007 TOMRA získala další velkou objednávku z Finska
 
Praxe prokázala, že nejvyššího koeficientu využití nápojových nádob (PET, skla a Al dóz) může být dosaženo výhradně zálohováním, spojeným s odběrem obalu po spotřebě nápoje pomocí moderních RVM automatů, nikoliv současnými způsoby z minulého století. Modernímu způsobu megaprodeje nápojů v obchodních řetězcích musí odpovídat i moderní způsob manipulace s cennými a pro spotřebitele drahými nápojovými obaly po spotřebě a jejich následná recyklace. Tedy nikoliv energetické využití s ohromnými kvanty dioxidu, jako dosud

Úvodem/Editorial

Je PC-PET láhev"odpad"?

TERMINOLOGICKÝ SLOVNÍČEK

Co je IP PETrecycling.cz

Recyklace PET lahví

Kvalita RPET pro potraviny

Důvody pro zálohování nápojových obalů

Proč odběr PET automaty RVM místo popelnic?

Přehled o recyklaci PET metodou B2B ("bottle to bottle")

Informace o zařízeních pro sběr a recyklaci PET lahví

Zálohy na nápojové obaly v Německu
Zálohy na Slovensku
O zálohách v Česku
Recyklační firmy - ČR, SR
Ze směsných plastů nafta
Nové dilema - BIOPLASTY
LCA a CBA
Návštěvnost/Attendance PETrecycling.cz

Plastic Rumors and Myth - Explained

Hledej na WWW
Chronologický přehled rubriky Nové /News
Na úřad přes internet - Portál veřejné správy České republiky
Nejobsáhlejší SEZNAM Slovník
Počítač je chráněn antivirus systémem NOD32
Global sites
Czech Gateway to the PET bottles Recycling


Norská společnost TOMRA Systems ASA dostala z Finska velkou objednávku odběrních automatů.


V souvislosti se zavedením záloh na jednorázové plastové láhve ve Finsku, objednal velký finský řetězec 250 nových RVM automatů a upgrade existujících strojů pro odběr plechovek
a skleněných lahví. Objednávka je v celkové hodnotě přibližně 80 milionů NOK. Zařízení budou dodána během 2007 a 2008.

TOMRA je ale v jednání s dalšími finskými řetězci o potenciálním upgrade existujících a dodávce nových odběrních automatů.

V případě potřeby prosím kontaktujte:
CEO Amund Skarholt (+47 97 55 94 25)
nebo
VP Investor Relations
Håkon Volldal (+47 97 71 99 73)

Asker, 2. února 2007
Tomra Systems ASA

 

 

Mým největším přáním je, aby si této inovace nejen povšimly všechny naše ekologické NNO, ale aby rovněž usilovaly o zavedení záloh v Česku. V cestě
k tomu stojí pouze legislativní změna ve dvou zákonech: o odpadech a obalech. Mnoho supermarketů je na zálohování v Česku vybaveno moderními RVM automaty pro odběr zálohovaných pivních lahví. Některé ale dosud používají starší automaty, kterých se jejich západní filiálky zbavily tím, že je přesunuly k nám.

Navazující informace o zařízeních na IP PETrecycling.cz jsou na rozcestníku:

Pokud jde o odběrní automaty RVM, najde zájemce více informací na rozcestníku:

Navazující informace najde zájemce na hlavním menu RETURN (Výběr z periodika RETURN a webu TOMRA)

Příspěvky na IP PETrecycling.cz v archivech:
Příspěvky z archivu: 2007 > 2006 > 2005 > 2004 > 2003 > 2002 > 2001> 2000

 

  Best View : 800x600 resolution with Internet Explorer 4.x or above.